20.7 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024
DomůBydleníObývací pokoj – vizitka našeho domova!

Obývací pokoj – vizitka našeho domova!

Date:

Nenechte si ujít

Převoz nemocných, raněných a rodiček můžete využít i vy

V dnešní době můžeme využít různé typy služeb, které nám...

Jaké finanční a environmentální přínosy mají investice do zelené energie?

Inovativní technologie i výsledky vědeckých výzkumů posledních let neustále...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Vyplatí se investice do zelené energie?

Zelená energie – v posledních letech stále častěji skloňované...

Džungle: svět tajemství a divočiny

Džungle, s jejich bujnou vegetací a neproniknutelnými lesy, jsou...
- Komerční sdělení -časopis

Obývací pokoj je po kuchyni naše nejdůležitější a nejnavštěvovanější místnost v bytě. Téměř ve všech domácnostech je místem, kde probíhá čilý společenský ruch rodiny. Střídají se v ní posezení u kávičky s přáteli, rodinné návštěvy i lenošivé odpočinku a vychutnávání si „papučové kultury“ před televizí. Tím tato místnost plní i reprezentační roli, na kterou si, milé dámy, musíme dát extra záležet… Proč? Čtěte nás dál… Trendy v bydlení se postupem času, či spíše čas od času mění, postupují, nebo se vracejí ke staré dobré „klasice“ před let.

Obyvačka sedačka křeslo
Nevyhýbají se žádným doplňkům v našem interiéru, a tak je dobré občas „zabloudit“ i do těchto „kruhů“ a nechat se inspirovat něčím, co je našemu vkusu, stylu a individualitě blízké. Obývací pokoj jako reprezentační místnost našeho bydlení je totiž i naší vizitkou a dojmem, který zanecháváme…

Minimalistický design
Aktuální moderní minimalistický design ze zahraničí už zavítal i do našich končin a našel si své obdivovatele a uživatele. Spousta domácností tak iu nás stále více uplatňuje důraz na prostor, vzdušnost, „čistotu“ místnosti.

Oproti těžkým, většinou tmavě hnědým až černým velkým dřevěným obývacím stěnám z minulosti je to obrovský posun vpřed. Dnes jsou stylová různá barevná provedení obývacích stěn s minimem skříněk většinou obdélníkového tvaru. Nevýhodou pro mnohé z nás je tím i mnohem méně úložného prostoru pro odkládání všech důležitých a přepotřebných věcí.

Multifunkční obývací prostor tedy zkusme zařídit co nejjednodušeji, bez zákoutí, výklenků a složitých komunikačních cest. Jednoduché zařízení a tzn. čisté linie podporují naši relaxaci, protože otevřený, bezbariérový prostor, ve kterém vidíme celé zařízení, působí uvolňující. A to je v době našeho odpočinku důležité. Vybavení má být zároveň plně funkční a vyhovující různorodým činnostem, které vykonáváme v této místnosti.

I když je pohodlí nejdůležitější, neměli bychom zanedbat architektonické řešení prostoru (estetickou hodnotu každého kusu nábytku, vhodné dekorativní předměty a doplňky, způsob osvětlení). Nejlepší je zvolit jednoduché zařízení a dodržet jednotnost dekorací a detailů, o kterých ještě bude řeč.

Sedačky naše každodenní
Pokud máte přehled v trendech, určitě víte, že klasické dvou- a trojsedačky vytiskly pohodlné pohovky, na které se vejde celá rodina či většina osazenstva návštěvy. V současnosti jsou oblíbené multifunkční pohovky se dvěma praktickými lenošky, které se plně přizpůsobí vašim aktuálním potřebám společenského dění v této místnosti.

Trendem posledního období je, co se barevnosti týče, fialová, růžová, tmavě červená, modrá ve všech odstínech. Objevují se oblé tvary, trošku avantgardní a extravagantní, které mají v oblibě spíše mladší ročníky. Ale, naštěstí, „klasika“ se najde iv dnešní době…

Praktičnost a účelnost
Velice praktický je multifunkční systém ve skládání jednotlivých dílů některých sedaček. Ten dokonale využije buď jen jedna osoba k individuálnímu sezení, avšak seskupením křesel a ostatních dílů lze vytvořit prostor k sezení pro více lidí. Záleží na konkrétním provedení té které sedací soupravy, ale účelnost, kterou disponují dnešní modely je pro nás obrovskou výhodou a mnohdy i výzvou.

S nádechem originality
Přiznejme si, milé dámy, každý z nás chce mít ve svém obývacím pokoji alespoň něco netradičního, originálního, něco, co dodá místnosti výjimečnost. Při výběru vzorů, detailů a doplňků proto doporučujeme vsadit na abstrakci nebo se inspirovat vzory rostlin, květin, mušlí či kamenů. Právě tyto drobnosti dotváří celkovou atmosféru obývacího pokoje a odhalují náš vkus a individualitu. Dejme si proto za ně záležet!

Krb jako dominanta zůstává
V dnešní době už není ničím výjimečným pamatovat také na krb. Vytváří příjemnou atmosféru, teplo domova, esteticky doplňuje prostor. Dá se přistavit či dokoupit i dodatečně, pokud jste ho dosud neměli. Zvláště v tomto období ho ocení všichni, kdo ho mají, právě pro jeho blahodárné hřejivé teplo, které nám dopřeje během chladných předpodzimních večerů.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek