12.8 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůBydleníObývací pokoj – vizitka našeho domova!

Obývací pokoj – vizitka našeho domova!

Date:

Nenechte si ujít

Eurokomise upřesnila technické detaily pro budoucí nouzové cestovní doklady EU

Nové nouzové cestovní doklady začnou vydávat koncem roku 2025. Evropská...

Každé páté auto na norských silnicích je elektrické

Tržní podíl na úrovni 30 % by tak mohl...

Oblečení na skládkách je horší než plast. Co dělat, když vyhazujete textil?

Nabízíme velký přehled možností. Nahromaděné šatstvo, které už nenosíme, nebo...

Jak skladovat potraviny, aby co nejdéle vydržely čerstvé?

Snížit plýtvání lze i správným umístěním v chladničce. Vyhazujeme je...

Co potřebují pokojové rostliny v zimě? Pečovat o ně je třeba jinak

Stejně jako lidé i rostliny vnímají změny ročních období...
- Komerční sdělení -časopis

Obývací pokoj je po kuchyni naše nejdůležitější a nejnavštěvovanější místnost v bytě. Téměř ve všech domácnostech je místem, kde probíhá čilý společenský ruch rodiny. Střídají se v ní posezení u kávičky s přáteli, rodinné návštěvy i lenošivé odpočinku a vychutnávání si „papučové kultury“ před televizí. Tím tato místnost plní i reprezentační roli, na kterou si, milé dámy, musíme dát extra záležet… Proč? Čtěte nás dál… Trendy v bydlení se postupem času, či spíše čas od času mění, postupují, nebo se vracejí ke staré dobré „klasice“ před let.

Obyvačka sedačka křeslo
Nevyhýbají se žádným doplňkům v našem interiéru, a tak je dobré občas „zabloudit“ i do těchto „kruhů“ a nechat se inspirovat něčím, co je našemu vkusu, stylu a individualitě blízké. Obývací pokoj jako reprezentační místnost našeho bydlení je totiž i naší vizitkou a dojmem, který zanecháváme…

Minimalistický design
Aktuální moderní minimalistický design ze zahraničí už zavítal i do našich končin a našel si své obdivovatele a uživatele. Spousta domácností tak iu nás stále více uplatňuje důraz na prostor, vzdušnost, „čistotu“ místnosti.

Oproti těžkým, většinou tmavě hnědým až černým velkým dřevěným obývacím stěnám z minulosti je to obrovský posun vpřed. Dnes jsou stylová různá barevná provedení obývacích stěn s minimem skříněk většinou obdélníkového tvaru. Nevýhodou pro mnohé z nás je tím i mnohem méně úložného prostoru pro odkládání všech důležitých a přepotřebných věcí.

Multifunkční obývací prostor tedy zkusme zařídit co nejjednodušeji, bez zákoutí, výklenků a složitých komunikačních cest. Jednoduché zařízení a tzn. čisté linie podporují naši relaxaci, protože otevřený, bezbariérový prostor, ve kterém vidíme celé zařízení, působí uvolňující. A to je v době našeho odpočinku důležité. Vybavení má být zároveň plně funkční a vyhovující různorodým činnostem, které vykonáváme v této místnosti.

I když je pohodlí nejdůležitější, neměli bychom zanedbat architektonické řešení prostoru (estetickou hodnotu každého kusu nábytku, vhodné dekorativní předměty a doplňky, způsob osvětlení). Nejlepší je zvolit jednoduché zařízení a dodržet jednotnost dekorací a detailů, o kterých ještě bude řeč.

Sedačky naše každodenní
Pokud máte přehled v trendech, určitě víte, že klasické dvou- a trojsedačky vytiskly pohodlné pohovky, na které se vejde celá rodina či většina osazenstva návštěvy. V současnosti jsou oblíbené multifunkční pohovky se dvěma praktickými lenošky, které se plně přizpůsobí vašim aktuálním potřebám společenského dění v této místnosti.

Trendem posledního období je, co se barevnosti týče, fialová, růžová, tmavě červená, modrá ve všech odstínech. Objevují se oblé tvary, trošku avantgardní a extravagantní, které mají v oblibě spíše mladší ročníky. Ale, naštěstí, „klasika“ se najde iv dnešní době…

Praktičnost a účelnost
Velice praktický je multifunkční systém ve skládání jednotlivých dílů některých sedaček. Ten dokonale využije buď jen jedna osoba k individuálnímu sezení, avšak seskupením křesel a ostatních dílů lze vytvořit prostor k sezení pro více lidí. Záleží na konkrétním provedení té které sedací soupravy, ale účelnost, kterou disponují dnešní modely je pro nás obrovskou výhodou a mnohdy i výzvou.

S nádechem originality
Přiznejme si, milé dámy, každý z nás chce mít ve svém obývacím pokoji alespoň něco netradičního, originálního, něco, co dodá místnosti výjimečnost. Při výběru vzorů, detailů a doplňků proto doporučujeme vsadit na abstrakci nebo se inspirovat vzory rostlin, květin, mušlí či kamenů. Právě tyto drobnosti dotváří celkovou atmosféru obývacího pokoje a odhalují náš vkus a individualitu. Dejme si proto za ně záležet!

Krb jako dominanta zůstává
V dnešní době už není ničím výjimečným pamatovat také na krb. Vytváří příjemnou atmosféru, teplo domova, esteticky doplňuje prostor. Dá se přistavit či dokoupit i dodatečně, pokud jste ho dosud neměli. Zvláště v tomto období ho ocení všichni, kdo ho mají, právě pro jeho blahodárné hřejivé teplo, které nám dopřeje během chladných předpodzimních večerů.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek