15.5 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůBydleníZrcadlo, zrcátko - i jako dekorační prvek!

Zrcadlo, zrcátko – i jako dekorační prvek!

Date:

Nenechte si ujít

Jaké finanční a environmentální přínosy mají investice do zelené energie?

Inovativní technologie i výsledky vědeckých výzkumů posledních let neustále...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Vyplatí se investice do zelené energie?

Zelená energie – v posledních letech stále častěji skloňované...

Džungle: svět tajemství a divočiny

Džungle, s jejich bujnou vegetací a neproniknutelnými lesy, jsou...

V čem tkví kouzlo eloxace aneb o povrchových úpravách stanů

Kvalitní materiál je pro celkovou životnost párty stanu rozhodující....
- Komerční sdělení -časopis

Zrcadlo je nedílnou denní součástí každé z nás. Vítá nás ráno v koupelně, pomáhá nám při líčení či při úpravě vlasů, letmo se do něj „jen tak pro jistotu“ podíváme ještě i při odchodu z domu. O tom, že může být efektním doplňkem a dekorací našich příbytků, však ví možná málokterá z nás…!

První zrcadla byla pravděpodobně jen odrazy z vodní hladiny… První skutečné předměty s odrazem tvořila deska z leštěného kovu, mědi, mosazi, bronzu, stříbra a zlata. První zrcadla dnešního typu (sklo a odrazná kovová vrstva) pocházejí ze 16. století. Šlo o tzv. benátská zrcadla, kovová vrstva byla tvořena amalgámem – sloučenina rtuti a olova nebo cínu.

Praktický pomocník
Dnes je již zrcadlo náš každodenní praktický pomocník. Mnohé z nás si bez něj ani neumíme představit den. Má však i jiné vlastnosti. Jaké? Čtěte nás dále…

Opticky zvětšuje prostor
V malých místnostech, chodbách či koupelnách je zrcadlo skvělým pomocníkem pro optické zvětšení prostoru. Tady platí, čím je větší, tím je tento efekt výraznější. Zvlášť pokud se zrcadlo umístí na stěnu protilehlou k oknu, získáme maximum denního světla a daný prostor se nejen zdánlivě zvětší, ale i prosvětlí.

Atypické tvary zrcadel
Zapomeňte na obdélníkovou, hranatou či oválnou klasiku. Trendy jasně ukazují směr atypičnosti i co se týče tvarů tohoto bytového doplňku. Není proto už ničím výjimečným vidět zrcadla iv takových provedeních, o kterých by se nám v minulosti ani nesnilo: v různých geometrických obrazcích, jako vlnovku a pod.

Atypické zrcadla dekorace
Pokud potřebujete se zrcadlem vyplnit a vykrýt určitý prostor, udělají jej vám i přesně na míru dle vašich požadavků.

Jsou firmy, které se zabývají jen výrobou a celkovou úpravou zrcadel a jsou schopny splnit i náročné požadavky svých klientů. Jsou schopni vám vytvořit také grafický návrh podle vašich představ.

Malované, s kolážemi…
Zrcadlo dnes už může být vyzdobeno a umělecky dotvořeno skutečně různými technikami: malováním, lepením různých kamínků, bižuterií, kolážemi s květinovými, či jinými přírodními motivy, nebo upraveno broušením, pískováním, vrtáním do skla a pod.

Tak mohou v interiéru vytvořit osobitý a netradiční, dekorační a zároveň velmi praktický bytový doplněk!

Gravírování do skla
Ano, i vaše klasické domácí obyčejné zrcadlo se dá ozdobit a velmi efektně a stylově dotvořit gravírovací laserovou technikou. Podle vaší objednávky vám tak vytvoří obrazce, ornamenty, motivy (iz vlastního přineseného obrázku či návrhu) skutečně čehokoli, dokonce i obrysů vašeho obličeje, či vaší drahé polovičky pouze z fotografie.

Skvělý tip
Ve velmi malých a nízkých (např. podkrovních bytech) lze zrcadlo použít jako efektní mozaika na strop. Ano, možná to zní podivně, ale vypadá to opravdu originálně. Strop, plafon je předtím dobré vymalovat na barevně (může být i sytější odstín oblíbené barvy) a poté na něj přilepit nebo jiným způsobem přichytit upravené a obroušené kousky zrcadla různých tvarů do efektní mozaiky. Opticky to navýší strop a vytvoří pocit nekonečného prostoru.

Této spojitosti se s daným tématem skutečně nelze vyhnout. Přímo se nabízí. Podle Feng šuej mají zrcadla až „léčivé“ účinky. Dokáží upravit některá negativní místa interiéru, přinášejí světlo do tmavých koutů, znásobují pozitivní obrazy.

Podle tohoto čínského učení harmonii prostoru se zrcadlo nedoporučuje umístit na konec chodby, protože se opticky vytváří iluze zastavené energie, která neproudí.

Rovněž v ložnici hlavně oproti postelím by rozhodně umístěno nemělo být. Ani v takové pozici, abychom z lůžka viděli svůj obraz. Souvisí to s odrazem negativních energií, které se k nám mohou takto vracet. Rovněž to může způsobit problémy ve vztazích. nevěru, mohou „přinést“ třetí osobu do vztahu.

Naopak šetřit se zrcadly bychom neměli v koupelně, jelikož představují element vody a zde nám přinášejí a znásobují pozitivní energii. Také je jejich umístění vhodné v kuchyni (i když trošku netradiční) vedle kuchyňského stolu. Tady přinášejí bohatství a úspěch. Z pohledu feng šuej je dobré, aby zrcadla v domě byla oblých, ne hranatých tvarů. Zrcadlo by mělo být v rámu a vždy udržované, čisté. Nesmí odrážet nepořádek, jinak by ho znásobovaly a vytvářel by se ještě větší dojem chaosu a nepořádku.


Redakce radí: Ty správné dekorace zútulní váš dům, či byt.


Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek