15.5 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůBydleníZáclony a závěsy: Jsou stále in?

Záclony a závěsy: Jsou stále in?

Date:

Nenechte si ujít

Jaké finanční a environmentální přínosy mají investice do zelené energie?

Inovativní technologie i výsledky vědeckých výzkumů posledních let neustále...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Vyplatí se investice do zelené energie?

Zelená energie – v posledních letech stále častěji skloňované...

Džungle: svět tajemství a divočiny

Džungle, s jejich bujnou vegetací a neproniknutelnými lesy, jsou...

V čem tkví kouzlo eloxace aneb o povrchových úpravách stanů

Kvalitní materiál je pro celkovou životnost párty stanu rozhodující....
- Komerční sdělení -časopis

Možná se budete divit, ale také takové okno dokáže ovlivnit celkový vzhled interiéru vašeho bydlení. Zvlášť, pokud ho krášlí pěkná barevná záclona. Váháte, jestli je tento bytový doplněk stále in? Zjišťovali jsme za vás… Záclony a závěsy jsou nejrozšířenější ozdobou našich oken. Plní estetickou, dekorační i „zútulňovací“ funkci. Okna jsou v jejich „oděvu“ krásnější, něžnější, plné fantazie! A přiznejme si, milé dámy, že je máme hlavně kvůli jejich „rafinovanosti“ rady! I odhalují, i zahalují zároveň…

Zaclony závěsy
Stále moderní
Pro klid srdce, vás tedy, milé naše čtenářky, ujišťujeme, že záclony jsou stále in. Přestože, jako všechno, prošly svým vývojem, stále patří jako doplněk do interiéru našich příbytků.

Obchody dnes nabízí opravdu velké množství druhů záclon i závěsů, počínaje od klasických materiálů a vzorů po nejmodernější, až mírně extravagantní. Vše záleží na vašem vkusu a stylu zařízení vašeho bytu.

Délka a barevnost
Vybírat můžete z nejrůznějších délek, od krátkých jen do jedné třetiny okna, po dlouhé až po zem. Stále převládá klasická bílá barva čistoty, ale moderní jsou také světlé pastelové barvy. Jen musíte počítat s tím, že tyto záclony uberou interiéru trošku světla. Samozřejmě platí čím tmavší záclona, tím méně světla. Z materiálů jsou nejoblíbenější záclony z umělých vláken, ale módním trendem jsou také tkané záclony.

Motivy
Záclony také lze dostat is různými vytištěnými barevnými motivy, které se hodí zejména do dětských pokojů (jedná se zde hlavně o pohádkové postavičky a zvířátka), nebo do kuchyně. V jiných místnostech mohou potisky působit trošku kýčově, proto je nedoporučujeme.

Závěsy
Těžké hrubé nepropustné závěsy se v trendech v bydlení vyměnily v průhledné, vzdušné, lehké a plné barev… Plní převážně stínící a dekorační funkci. Musí opět „sedět“ s barevností, stylem, provedením místnosti, ve které jsou zavěšeny. Bývají různé délky, nejčastěji však sahají až po nižší okna, případně až po zem. Okna lemují po obou stranách a moderně i uprostřed jako úzký pas.

Co takhle žaluzie nebo rolety?
Málokterá z nás dnes nemá na oknech alespoň horizontální žaluzie proti slunečnímu záření. Pro zefektivnění zejména kancelářských a jiných obytných prostor se dávají také barevné textilní vertikální žaluzie, které vytvářejí zcela jiný dojem. Navíc jimi záclony plně nahradíte. K tomu jsou vybaveny protiprachovou úpravou, což usnadňuje jejich celkovou údržbu.

Často vídat, hlavně na oknech starších domů, hliníkové žaluzie různých barev, nicméně jsou více příkladem nevkusu než vkusu domácí paní. Klasické rolety jsou také víceméně „přežitkem“, ale jestli po nich stále toužíte a líbí se vám, dostat je již v provedení s různými potisky a motivy např. . zapadajícího slunce do moře, rozkvetlé louky, či skalního převisu a pod.

Okna „naholo“
Pokud má někdo z vašich blízkých různé alergie, hlavně na prach, mnozí odborníci doporučují nemít záclony, případně závěsy, do kterých se právě tento prach zachycuje.

Pak zbývá už jen možnost zmíněných látkových protiprachových žaluzií, nebo nechat jednoduše okna „naholo“. Zde je skvělým tipem natřít dřevěný rám okna na barevně, aby se hodilo k interiéru, nebo zakoupit rovnou barevné plastové provedení okna.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek