15.5 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyV čem tkví kouzlo eloxace aneb o povrchových úpravách stanů

V čem tkví kouzlo eloxace aneb o povrchových úpravách stanů

Date:

Nenechte si ujít

Jaké finanční a environmentální přínosy mají investice do zelené energie?

Inovativní technologie i výsledky vědeckých výzkumů posledních let neustále...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Vyplatí se investice do zelené energie?

Zelená energie – v posledních letech stále častěji skloňované...

Džungle: svět tajemství a divočiny

Džungle, s jejich bujnou vegetací a neproniknutelnými lesy, jsou...

Školka v mobilu: Kolik za aplikaci zaplatíte?

Možná si budete říkat, že pořízení specializované aplikace pro...
- Komerční sdělení -časopis

Kvalitní materiál je pro celkovou životnost párty stanu rozhodující. Zvláště důležitým faktorem je pak jeho povrchová úprava. Jaké jsou možnosti?

Jaké druhy materiálů máme na výběr u párty stanů

Výběr kvalitního párty stanu nůžkového typu by měl jednoznačně započít u materiálu. Zásadním je především materiál konstrukce. V tomto případě existují dvě základní alternativy:

  • hliníková konstrukce
  • ocelová konstrukce

Souhrnně můžeme tak tuto konstrukci označit jako kovovou. Výrobce by však vždy měl druh materiálu specifikovat, neboť právě tento parametr je pro výslednou kvalitu konkrétního výrobku zcela určující. A to primárně z pohledu mechanické odolnosti.

Byť se v některých zdrojích lze dočíst, že ocelová konstrukce je pevnější, její faktickou výhodu lze spatřit pouze v nižší pořizovací ceně. Svými užitnými vlastnostmi však nedosahuje kvalit hliníku. Tento kov je materiálem, který vyhovuje požadavku na lehkost, stabilitu, a tedy bezpečnost, ale i odolnost a z toho vyplývající dlouhou životnost.

Co je eloxace hliníku a jaký je její význam?

Dáno je to především typem povrchové úpravy. V případě oceli se používá u párty stanů obvykle zinkování, komaxit nebo prosté lakování.

Tento typ povrchové úpravy je nicméně náchylný na předcházející přípravu povrchu. Je nutno provést pečlivé odmaštění a odstranění koroze surového materiálu. Což se však většinou u levnějších párty stanů zvláště podceňuje. Výsledkem tak je tak rychlý nástup koroze a mizivá životnost celého výrobku.

Naproti tomu povrchová úprava hliníku se u kvalitních párty stanů provádí tzv. eloxováním. Během něj je vytvořena za pomoci chemicko-tepelného procesu ochranná vrstva oxidu hliníku. Ta sama o sobě neoxiduje a brání tak i oxidaci samotného materiálu. Výsledkem je zvýšená pevnost. Hliník nešpiní, navenek vypadá stále stejně a jeho životnost je významně prodloužena.

Obstojí tak jak u jednoduchých konstrukcí určených coby přístřešek na zahradu, tak jde i o vhodnou volbu pro profi párty stan. U profesionálních přístřešků se na odolnost i reprezentativní vzhled kladou jednoznačně mnohem vyšší nároky. Profesionální nůžkové stany s dveřmi tak mohou sloužit i jako skvělý doplněk kulturních a sportovních akcí.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek